Dlaczego nogi pachną?

Dlaczego nogi pachną?Mając śmierdzące nogi może być więcej, niż tylko podrażnienie. To może być bardzo niewygodne, w zależności od okazji, czy to na rozmowie kwalifikacyjnej, baby shower lub nawet na pierwszej randce.

Więc dlaczego u niektórych osób stopy tak źle?

Według danych Amerykańskiej Medical Association (APMA), przeciętny człowiek codziennie sprawia, że od 8 000 do 10 000 kroków. A czy wiesz, że twoje nogi mogą się pocić do połowy kufel na co dzień? Chociaż można w ogóle nie myśleć o swoich nogach, jeśli nie ma problemu,mają fundamentalne znaczenie dla codziennego życia, zwłaszcza, jeśli jesteś aktywny dorosły https://www.breakfastblogger.com/.

Dr Jill Austin, ortopeda z kancelarii adwokackiej medycznej grupy w Aurora, jest chora. mówi śmierdzące nogi, przede wszystkim z powodu potu nóg. W twoich nogach 250 000 gruczołów potowych i bakterie też żyją na powierzchni stóp. Gdy bakterie łączą się z potem, cząstki są niszczone, co może spowodować, że „nie jest bardzo słodki” zapach.

Więc dlaczego u niektórych ludzi śmierdzące, spocone nogi, a u innych nie?

Więc dlaczego u niektórych ludzi śmierdzące, spocone nogi, a u innych nie?Wiele osób uważa, że nadmierne pocenie się jest dziedziczna, ale nikt dokładnie nie wie, dlaczego tak się dzieje, według APMA. Nadmierne pocenie się stóp nazywa hyperhidrosis i występuje częściej u mężczyzn niż u kobiet.

Dr Austin oferuje te porady, aby zachować swoje nogi pachnące dobrze:

Trzymaj nogi w czystości.

Aby wyeliminować bakterie i zmniejszyć zapach, ważne jest, aby regularnie myć nogi, jeden-dwa razy dziennie wodą z mydłem. Czasami stosuje się śmietanka recepty antybiotycznego lub przyjmować wymagany pigułkę mogą także być potrzebne. Należy porozmawiać z lekarzem, jeśli wystąpią poważne problemy, które wymagają tej formy leczenia.

Umyj buty i skarpetki.

Aby zmniejszyć wilgoć w butach, itp. Austin zaleca się spryskanie odkażalnik do środka po tym, jak nosisz je, aby zabić bakterie. To może nie działać dla całej butów i powinny być sprawdzane na małej powierzchni, aby upewnić się, że nie uszkodzisz dobre buty. Regularnie czyść wszystko, co nosisz na nogach, jest kluczowym elementem do pozbycia powodujących zapach bakterii.

Wybieraj buty z umysłem.

Wybieraj buty z umysłem.Noszenie otwartej butów, takie jak sandały lub klapki, pozwala powietrza na nogi, co uwalnia od potu i może ograniczyć bakterie. Jeśli odkryte buty nie są możliwe, to skóra i płótno następnym najlepszym rozwiązaniem, ponieważ pozwalają one na twoim stopom oddychać więcej niż inne materiały. Ważne jest również, aby obracać buty i wypuścić z niej powietrze.”Gdy nosisz tę samą buty na co dzień, wilgoć i bakterie nie mogą się rozpraszać – mówi dr Austin.

Regularnie obcinać paznokcie.

Gdy twoje paznokcie są zbyt długie, mogą one zawierać bakterie, które mogą powodować nieprzyjemny zapach.

Zmniejsz zawartość wilgoci w skórze nóg.

Ponieważ pocenie się jest głównym winowajcą w walce z zapachem stóp, zmniejszenie zawartości wilgoci może przejść długą drogę. Dr Austin zaleca aktualne chłonne narzędzia lub środki przeciwpotowe do stóp, co noc przed snem, w ciągu dwóch tygodni. Po tym, jak zapach ucichł, ona mówi, że można zmniejszyć te zabiegi raz lub dwa razy w tygodniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here