PRZYCZEPKA CZY FOTELIK ROWEROWY – WYBIERZ NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE DLA TWOJEGO DZIECKA

Wspólna jazda na rowerze, zwłaszcza w dalekie trasy, to Wasza wspólna pasja i chcielibyście dzielić ją razem ze swoim dzieckiem? Wakacyjne, ciepłe dni to bardzo dobry czas na niespieszne wypady, czy też zabranie rowerów ze sobą w miejsce, które chcielibyście zwiedzić razem w trakcie urlopu. Aby jednak bezpiecznie przewozić dziecko rowerem i zadbać o jego komfort i wygodę, należy zaopatrzyć się w fotelik rowerowy lub przyczepkę, którą z łatwością przewieziecie swoją pociechę w miejsce docelowe. Które rozwiązanie jest lepsze? Wiele zależy od tego, czego oczekujecie od wybranej formy podróżowania, jak małe jest Wasze dziecko i jaką kwotę jesteście w stanie przeznaczyć na zakup wybranej opcji.PRZYCZEPKA CZY FOTELIK ROWEROWY – WYBIERZ NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE DLA TWOJEGO DZIECKA

FOTELIK BEZ TAJEMNIC

Foteliki rowerowy to bardzo popularny sposób przewożenia małych dzieci i zdecydowanie przystępniejszy cenowo. Koszt zakupu nowego fotelika to przedział cenowy od 100 do 400zł, przy czym zależy jeszcze na którego producenta fotelika się zdecydujecie. W większości przypadków również, nie jest możliwa wygodna drzemka dziecka podczas jazdy na rowerze w foteliku. Możliwość odchylenia oparcia do poziomu umożliwiającego wygodniejszą drzemkę, jest możliwa jedynie w wybranych modelach i są one zdecydowanie droższe niż te bez ruchomego oparcia.

Dlatego też wybierając się w dłuższą trasę, najlepiej jest zaplanować przerwy na drzemkę, jeśli nasze dziecko śpi jeszcze w ciągu dnia. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo dziecka przewożonego w foteliku, należy mieć również na uwadze, że w przypadku przewrócenia się roweru którym jedziemy, przewracamy się razem z dzieckiem co może okazać się groźne w skutkach. Niektórzy użytkownicy fotelików skarżą się również na zaburzony balans w utrzymaniu równowagi podczas jazdy. Jest on tym bardziej odczuwalny, im starsze i cięższe jest przewożone dziecko. Jednak niekwestionowaną zaletą fotelików rowerowych jest ich rozmiar, który nie zajmuje wiele miejsca w przechowywaniu, oraz nie utrudnia w żaden sposób przejazdu przez wąskie uliczki czy zakręty. W przypadku fotelika, kask rowerowy jest obowiązkowy.

PRZYCZEPKA ROWEROWA NAWET DLA NAJMŁODSZYCH DZIECI

Rozważasz zakup przyczepki, ponieważ chciałabyś zabierać swoje maleństwo na niedalekie wycieczki rowerowe? Zdania w tym temacie są podzielone, jednak możliwość taka istnieje jedynie w przypadku przyczepki rowerowej właśnie, do której można wpiąć specjalny bujaczek dla najmłodszych dzieci (choć w instrukcjach użytkowania fotelików zwykle widnieje informacja, że można przewozić dzieci już od wagi 9 kilogramów, niektórzy fizjoterapeuci są zdania, że fotelikiem rowerowym nie można przewozić dzieci mniejszych niż te, które ukończyły drugi rok życia). W tym temacie zdania również są podzielone, dlatego najlepiej, jeśli zasięgniesz porady zaufanego specjalisty. Przyczepka, choć większa gabarytowo co przedkłada się na możliwości przejazdu w wielu miejscach, jest zdecydowanie stabilniejsza w prowadzeniu i zabezpiecza dziecko przed wywrotką.

Użytkownicy chwalą również przyczepki za możliwość przewiezienia bagażu, drzemki pasażera w trakcie podróży czy osłony przed deszczem i owadami. W temacie ceny, kryteria są zróżnicowane w zależności od modelu i marki. Używane, amortyzowane, lekkie i cieszące się dobrą renomą markowe przyczepki, to koszt od 600zł wzwyż, co dla wielu może okazać się ceną zaporową. Należy również pamiętać, że użytkowanie przyczepki, choć bezdyskusyjnie bezpieczniejsze dla pasażera, nie zwalnia nas z obowiązku zakładania kasku rowerowego zarówno dziecku, jak i sobie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here