TREKKING – CZYLI CIEKAWY SPOSÓB NA RODZINNE SPĘDZENIE WOLNEGO CZASU

Kochacie górskie podróże lecz obawiacie się, że po powiększeniu rodziny będziecie musieli zmienić ulubione wakacyjne destynacje? Spokojnie, warto to dobrze przemyśleć. Podróż z młodszymi dziećmi zdecydowanie wymaga dobrego planu podróży, przeanalizowaniu możliwych wariantów zmiany obranego celu czy zaplanowaniu dodatkowych rozrywek w trakcie wędrówki, ale nie jest to przygoda z rodzaju niemożliwych. Przede wszystkim wiele zależy od tego, jak małe są Wasze dzieci oraz jak wysokie góry czy czasochłonne trasy, zamierzacie wziąć pod uwagę.

Bowiem, im dalej i wyżej zaplanujecie się wspiąć, tym wzrasta prawdopodobieństwo niepowodzenia zaplanowanej podróży. Na szlaku wiele może się zdarzyć, począwszy od niepogody, czy też niedyspozycji któregoś z uczestników wyprawy. Warto też koniecznie wziąć pod uwagę to, że dzieci w trakcie „monotonnej” wędrówki mogą znudzić się otoczeniem, dlatego też częste przystanki podczas których zapewnicie dzieciom trochę ulubionej rozrywki mogą okazać się koniecznością. Dostosujcie więc trasę do możliwości swojego dziecka a nawet, jeśli to możliwe, zaangażujcie w planowanie wyprawy. Kilkuletnie dzieci również mogą poradzić sobie z górską trasą o własnych siłach, jeśli tylko zostanie ona zaplanowana odpowiednio do ich możliwości.   TREKKING – CZYLI CIEKAWY SPOSÓB NA RODZINNE SPĘDZENIE WOLNEGO CZASU

RODZINNY BIWAK CZY NOCLEGI W SCHRONISKU

Jeśli Wasz plan na wakacyjny czas to nieprzerwana, kilkudniowa wędrówka górskimi szlakami z pewnością nie raz zadacie sobie pytanie, która z opcji nocowania będzie odpowiednia. Biwak i nocleg w namiocie rządzi się swoimi prawami, dlatego też warto wcześniej oszacować możliwości swojego dziecka oraz pochylić się nad prognozą pogody na najbliższe dni. Jeśli nie widzicie przeciwskazań do nocowania w namiocie a Wasze dziecko uwielbia spanie w śpiworach, sytuacja się klaruje. Warto jednak zaplanować wówczas noclegi tak, aby w pobliżu znajdowało się czynne schronisku turystyczne z dostępem do bieżącej wody czy możliwością wykupienia ewentualnego noclegu. Nigdy nie można wykluczyć czy nie przytrafi się Wam coś, co będzie wymagało spędzenia przynajmniej jednej nocy w schronisku, np.: gwałtowna burza, czy choroba.RODZINNY BIWAK CZY NOCLEGI W SCHRONISKU

PRZYDATNE GÓRSKIE AKCESORIA

Niezależnie do tego, czy wybierasz się na dwudniową wyprawę, czy też krótki wypad w pobliskie góry, dobrze jest zaopatrzyć się w nosidło turystyczne, odpowiednio dobrane do wieku Twojego dziecka. Nawet, jeśli Twój czterolatek nie raz pokonał połowę zaplanowanej trasy o własnych siłach, nie zakładaj, że tym razem nosidło na pewno Ci się nie przyda. Wiele przecież zależy od dnia, samopoczucia czy ogólnego nastawienia, zwłaszcza, że czasem nawet chwilowe niezadowolenie może rzutować na dalsze pokonanie trasy we względnym spokoju.

Pamiętajcie także o tym, że Wasze dziecko wcale nie musi lubić spędzania wspólnego czasu tak, jak Wy i w trakcie nawet krótkiej wędrówki, zacznie domagać się ulubionych rozrywek w swoim stylu czy też o wiele częstszego niż zwykle odpoczynku od nosidła. Dlatego też planując nawet krótką trasę ze swoją pociechą weźcie pod uwagę o wiele dłuższy czas jej pokonania, niż gdybyście mieli przejść ją sami.

Wielu rodziców decyduje się na górskie wyprawy ze swoimi pociechami, dlatego też warto zasięgnąć innych opinii i dowiedzieć się więcej o ich sposobie na wspólne podróże. Być może dowiesz się czegoś, czego do tej pory nie brałaś pod uwagę i dobrze mieć to na uwadze, Np.: pomysł na wspólną zabawę.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here